TTNET Şifre Değiştirme

TTNET Şifre Değiştirme

İnternet şifresi genellikle İnternet Servis Sağlayıcı (ISS) tarafından verilir ve karmaşık harf, rakam ve özel karakter kombinasyonundan oluşur. Bazı durumlarda ise ISS’ler kullanıcılarla internet şifresini paylaşmayıp, kullanıcıya verilen modemin içerisinde şifre kayıtlı olarak teslim edilmektedir. Bu şifre kablosuz ağ (Wi-Fi) şifrenizden farklıdır. Eğer Wi-Fi şifreniz ile ilgili sorun yaşıyorsanız Wi-Fi şifre değiştirme yazımızdan faydalanabilirsiniz. TTNET şifreniz internete bağlanmanız için gereklidir ve kullanıcı adı ile birlikte verilir. Bu şifreyi unuttuysanız veya değiştirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

TTNET Şifresi Nasıl Değiştirilir?

TTNET şifre değiştirme işlemi için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanabilirsiniz.

Yöntem 1: Müşteri Hizmetleri

TTNET Müşteri Hizmetleri hattına bağlanarak şifre değişikliği talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için 444 0 375 numarasını arayın. Talebiniz kimlik bilgileriniz doğrulandıktan sonra gerçekleştirilecektir. Bu nedenle kimlik bilgilerinizi hazırda bulundurmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Sorular internet aboneliği sahibi ile ilgilidir. Sıklıkla sorular sorulan şunlardır:

  • Ad ve soyad
  • Doğum tarihi
  • Doğum yeri
  • Annenizin evlenmeden önceki soyadı

Bu bilgilerden size sorulan soruya cevap vererek güvenlik kontrolünü geçip şifre değiştirme talebinizi iletebilirsiniz. Yeni şifrenizi aldıktan sonra modeminizin admin paneline gerekli IP adresini kullanarak bağlanıp güncel internet şifrenizi girebilirsiniz. Ayarlarınızı güncellediğinizde internet bağlantınız yeniden kurulmuş olacaktır. Eğer modeminizin IP adresini bilmiyorsanız aşağıdaki listeden faydalanabilirsiniz.

Yöntem 2: Online İşlemler

Türk Telekom Online İşlemler sayfasını kullanarak şifrenizi kendiniz de değiştirebilirsiniz. Online İşlemler’e ulaşmak için buraya tıklayın ve giriş yapın. Oturum açtıktan sonra Şifre Değiştirme bölümüne girin. Bu sayfayı kullanarak TTNET internet şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Sık Kullanılan Modem IP Adresleri

Eğer IP adresiniz bunlardan biri değilse modem IP adresinizi nasıl bulacağınız öğrenmek için buraya tıklayın.